Lokálna rekuperácia

Čistý, čerstvý a zdravý vzduch je jedným z predpokladov pre pohodlie každej domácnosti a vďaka lokálnej rekuperáciu nie je výsadou len luxusných domov. Ak sa vám ho nedostáva prirodzenou cestou - bývate pri rušnej ceste alebo v oblasti s inak znečistením vzduchom - pomôžete si lokálne rekuperáciou. Ako ju vybrať a správne využiť?

Lokálne, alebo tiež izbovej rekuperačné jednotky, sú na rozdiel od centrálnych rekuperáciou konštruované k lokálnej výmene vzduchu v menších bytoch či jednotlivých miestnostiach. Z hľadiska inštalácie i obstarávacej ceny sa jedná o menej nákladnú alternatívu k centrálnej rekuperácii, napriek tomu má rad zásadných výhod.

Jasné výhody rekuperačných systémov

  • Vysoká kvalita vzduchu: Vďaka neustálemu prívodu čerstvého vzduchu do miestnosti získate doma čisté prostredie, ktoré ocenia astmatici i alergici.
  • Zníženie nákladov na vykurovanie: Pri využití odpadového vzduchu k predohrevu vetracieho vzduchu možno dosiahnuť zníženie tepelné straty vetraním.
  • Redukcia vlhkosti: Rekuperačná jednotka redukuje vlhkosť v interiéri a udržuje jej stabilnú hodnotu. A to nielen v novostavbách, ale aj v starších domoch.
  • Prevencia tvorby plesní: Chronická vlhkosť môže byť pre ľudský organizmus nebezpečná - rekuperácie zabraňuje tvorbe a šíreniu plesní.
  • Nízkoenergetické stavby: V súčasnosti je takmer nemožné, aby rodinný dom spĺňal kritériá nízkoenergetické stavby bez rekuperačného systému.

Lokálne rekuperácie - lacnejšia alternatíva centrálnej rekuperácie

Centrálne rekuperačné jednotky sa nezaobídu bez napojenia na prívodnej aj odvodnej vzduchovod: Čerstvý vzduch je obvykle privádzaný v mieste zdroja tepla, napríklad nad krbom či radiátorom. K odpadovému vzduchu, ktorý prúdi najčastejšie z kuchýň či kúpeľní, je nutné vytvoriť zodpovedajúce otvor v stene v mieste jej sídla.

Inštalácia izbových rekuperácií je oveľa jednoduchšia.


Rozdiel medzi centrálnou a lokálnou rekuperáciou si môžete prečítať na našom blogu tu.

Kontakt

IČO 50684043

DIČ 2120420302                                  

SÍDLO
RECUPA SYSTEMS, S. R. O.
ORAVSKÁ POLHORA 719

029 47 ORAVSKÁ POLHORA

Kontakt

+421 902 724 548

+421 904 590 963

Email

recupasystems@gmail.com